معرفی محصولات شرکت تکنو

 

شرکت تکنو با هدف حمایت از تولیدات داخلی در صنعت تجهیزات نقشه‌برداری، اقدام به سرمایه‌گذاری برروی برندهای معتبر داخلی از جمله پهپاد نقشه‌برداری سپهر و گیرنده مولتی‌فرکانس هیرو نموده است. از این رو فرصتی دیگر برای رشد و پیشرفت تولیدات داخلی در صنعت تجهیزات و محصولات مهندسی در کشور عزیزمان فراهم شده است.

 

• گیرنده مولتی فرکانسه هیرو

محصولات هیرو تولید شرکت دانش بنیان است که جزء شرکت‌های داخلی می‌باشد و با همکاری جمعی از متخصصین ایرانی طراحی شده است. تمامی قطعات و تعمیرات جی پی اس مولتی فرکانسه در ایران با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن توسط متخصصین این مجموعه انجام می شود. محصولات هیرو دارای طراحی خاصی می‌باشند که تمام مهندسین با استفاده از آن‌ها می‌توانند از مبتدی تا حرفه‌ای، شاهد عملکرد دقیق و مطمئن این محصولات در پروژه‌های خود باشند.

موارد زیر ویژگی‌های کلیدی گیرنده مولتی فرکانسه هیرو می‌باشند:

موتور موقعیت‌یابی هوشمند با فناوری سال ۲۰۲۰ و با امکان دریافت ماهواره های جدید Galileo و BeiDou

تکنولوژی مانیتورینگ مشاهدات تحت تاثیر چندمسیری و تداخل، حذف مشاهدات دچار خطا

تکنولوژی RA: اولویت‌دهی به ماهواره‌های با SNR مناسب‌تر جهت دست‌یابی به بهترین دقت

 RTK نرم کردن تفاضل اپکی برای حفظ دقت در زمان اختلال در دریافت تصحیحات :EDS تکنولوژی

GLONASS، GPS، Galileo، BeiDou دریافت سیگنال همه‌ی منظومه‌های

 PPP و PPK ،RTK ،Static :‌تعیین موقعیت به روش‌های

(بی‌نیاز به کالیبراسیون و مصون از اختلال مغناطیسی) IMU تا 60 درجه با فناوری Tilt sensor قابلیت نصب انتخابی

از جمله سامانه شمیم CORS قابلیت اتصال به شبکه‌های

باتری لیتیوم یونی 13000 میلی آمپر ساعت

16 گیگابایت حافظه داخلی

نرم‌افزار کاربر‌پسند اندرویدی رایگان، قابل نصب به هر تعداد مورد نیاز بر روی گوشی‌ها وکنترلر‌های مختلف

شرکت هیرو برای آن دسته از مشتریان عزیز که امکان خرید نقدی محصولات این شرکت را ندارند شرایط ویژه خرید به صورت اقساطی و لیزینگی را نیز فراهم ساخته است.

 

• پهپاد نقشه‌برداری سپهر

پهپاد نقشه‌برداری سپهر دارای تاییدیه دقت از سازمان نقشه‌برداری با قابلیت حذف نقاط کنترل زمینی می‌باشد که از ویژگی‌های کلیدی این پهپاد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

نقشه‌برداری هوایی بدون نقاط کنترل زمینی ∗

کاهش چشمگیر زمان و هزینه پروژه در مقایسه با پهپادهای فاقد این قابلیت، توزیع یکنواخت دقت در کل سطح منطقه، تسهیل روال اجرایی پیچیده تهیه نقشه دقیق با پهپاد. عدم تأثیر وسعت منطقه در دقت محصول از ویژگی های بارز این پرنده است. این روش تنها روش تهیه‌ی نقشه‌ی دقیق از مناطقی است که مطلقاً امکان حضور زمینی فراهم نیست.

استفاده از دوربین حرفه‌ای فول فریم ∗

دوربین DSLR حرفه‌ای فول فریم و به تبع آن لنز و گیمبال حرفه‌ای، امکان تولید نقشه‌های دقیق را فراهم می‌کند. استفاده از چنین دوربینی، ویژگی‌های بارزی همچون تصاویر با وضوح بالاتر، هندسه دقیق‌تر و مساحت بزرگتر نسبت به دوربین‌های غیرحرفه‌ای مرسوم در سایر پرنده‌های کوچک یا بال ثابت را به همراه دارد.

∗ امکان هدایت پرنده به صورت کاملاً خودکار و همچنین دستی

امکان پرواز کاملا خودکار توسط Take off, Autopilot و Landing در کنار امکان هدایت دستی در هر لحظه از پرواز در صورت نیاز توسط خلبان و یا توسط ایستگاه کنترل زمینی به صورت جداگانه، شرایط بسیار مناسبی را برای پرنده فراهم می آورد.

∗ حفظ دقت در عین راندمان بالا

تجهیزات به‌کار رفته در پهپاد سپهر، علاوه بر حذف کامل نقاط کنترل زمینی، سبب کاهش چشمگیر نیاز به پوشش عرضی و در نتیجه افزایش راندمان می‌شود. به گونه ای که بر خلاف دیگر پرنده‌هایی که به پوشش عرضی 60 درصد به بالا نیاز دارند، با این پرنده می‌توان پوشش عرضی را به 40 درصد کاهش داد و در نتیجه امکان بالا رفتن راندمان پرواز تا 50 درصد وجود دارد. با مجموعاً یک ساعت پرواز می‌توان تا 1500 هکتار (که در نوع عمود پروازها کم‌نظیر می‌باشد) نقشه طبق دستورالعمل سازمان نقشه‌برداری تولید کرد.

∗ انطباق کامل فنی بر دستور العمل سازمان نقشه برداری

پهپاد سپهر، به عنوان اولین پهپاد فتوگرامتری کشور که موفق به اجرای پروژه مورد تایید سازمان نقشه برداری شده است، کاملاً منطبق بر نیازهای تخصصی تولید نقشه صحیح و قابل دفاع طراحی شده است.

∗ ناوبری بسیار قوی

پهپاد سپهر دارای امنیت پرواز بسیار بالاست، چرا که دارای کامپیوتر پروازی گران قیمت مجهز به سه عدد سیستم GPS و سه عدد سیستم IMU به صورت کاملا مستقل می‌باشد که در صورت بروز اختلال در سیستم ناوبری با تعویض اتوماتیک سنسورها، شرایط پرواز بسیار ایمنی برای پرنده ایجاد می‌شود. سایر پرنده‌های ارزان قیمت همگی تنها مجهز به یک عدد GPS, IMU می‌باشند و در صورت اختلال در سیستم ناوبری، آسیب پذیرترند.

∗ واحد های کنترل

قابلیت کنترل کامل بر پرنده به صورت دستی و به صورت خودکار توسط اتوپایلوت، شامل حفظ موفقیت پرنده در شرایط سخت پرواز، انعطاف پذیری بالا، کنترل هوشمند جهت‌یابی، برگشت به محل اولیه و عملکرد فرود هوشمند، با رابط کاربری آسان و پیشرفته

∗ آموزش تخصصی پرواز و پردازش نرم افزاری

آموزش مراحل طراحی پرواز اصولی‌، پرواز با استفاده از خلبان خودکار و دستی‌، آموزش استفاده از کلیه قطعات جانبی‌، آموزش پردازش داده‌ها برای تولید نقشه در نرم‌افزار‌های کاملا حرفه‌ای نظیر Inpho و همچنین نرم‌افزارهای سطح پایین‌تر همچون Agisoft Metashape ارائه می‌شود. باتوجه به این که تهیه نقشه توسط پهپاد با روال‌های اتوماتیک و غیر اصولی، مانع از تولید محصول صحیح و قابل دفاع خواهد شد، به عنوان اولین مجموعه دارای تأییدیه دقت از سازمان نقشه‌برداری در کشور در زمینه تهیه نقشه با استفاده از پهپاد، کلیه آموزش‌های فوق منطبق بر اصول فنی و دستورالعمل سازمان نقشه‌برداری خواهد بود.